Site Yönetimi

Mersin’de, apartman, bina, site yönetimi konularında bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Bu sayede profesyonel hizmet alabilirsiniz.

Tesis Yönetimi (Eğitim ve Prosedür)

Gün geçtikçe şirket, hastane, plaza, fabrikalar ve iş merkezi gibi kuruluşların artması nedeniyle tesis yönetimi giderek önemini arttırmıştır. Bu tesislerdeki personel sayısının çok olması, iş hacminin ve müşteri yoğunluğunun fazla olması nedeniyle yönetimin profesyonel kadrolar tarafından yürütülmesi çok önemlidir.

Temizlik hizmetlerinden bina bakım ve teknik onarımına, peyzaj ve bahçe düzenlemesinden havuz bakımına, idari ve hukuki işlerden güvenlik hizmetlerine kadar birçok alanda hizmet veren, yılların eskitemediği firmamız Best Bina Yönetim, hizmet içi eğitimlerle yetiştirdiği ve yetiştirmeye devam ettiği uzman personeli ile tüm hizmetlerde öncelikle tercih edilen şirketlerden birisidir.

Tesis Yönetimi Nedir?

Site ve apartman yönetimleri kadar bu alanda firma arayışı içinde olan kişilerin en fazla merak ettiği şeylerin başında tesis yönetim nedir sorusudur. Tesis yönetimi çeşitli amaçlarla kurulmuş ve birçok personeli barındıran her türlü kurum ve kuruluşun profesyonel ve çağdaş bir şekilde yönetilmesi demektir.

Bu tesis hastane ise tıbbi yönetimin yanında yer alan idari yönetimin profesyonel bir şirket tarafından yürütülmesi, iş merkezi veya alışveriş merkezi ise buraların kuruluşundan kiralanmasına, personelin iş analizinden muhasebeye, alım-satım ve faturalandırmadan güvenliğe, temizlikten teknik desteğe kadar her şey tesis yönetimi nedir sorusunun içeriğini oluşturmaktadır.

Tesis yönetimi denince idarecilerin yapmak zorunda olduğu tüm iş ve işlemlerden hariç, insanı mutlu edecek tüm çözümleri de sunmaktayız. Olası problemlerde çözüm ortağınız olarak, hızlıca önlem alıyor, iş ve işçi güvenliği konusundan asla taviz vermiyoruz.

Tesis Yönetimi Eğitimi

Best Bina Yönetim olarak firmamız bünyesinde istihdam ettiğimiz tüm personelimize tesis yönetimi eğitimi vermekteyiz. Ortak misyonlarımızdan bir tanesi de değişmeyen tek şey değişimin kendisidir ilkesidir. Bundan hareketle idari işler, temizlik hizmetleri, güvenlik hizmetleri, çevre düzenleme ve peyzaj hizmetleri, otopark ve vale hizmetleri gibi birimlerimizde görev alan tüm personelimize iş tanımı yapılmadan önce tesis yönetimi eğitimi verilmektedir.

Göreve başlayan ve iş başında olan personelimizin değişen ve gelişen dünya şartları, hukuki içerikler, teknolojik gelişimlere göre eğitimleri güncellenmekte ve hizmet içi eğitimleri, daha iyi bir yönetim için verilmektedir. Hiçbir personelimiz gereken eğitimi almadan sahaya yönlendirilmemektedir. Yaşanacak en küçük olumsuzluğun şirket karizmasına verebileceği etkiyi, verdiğimiz eğitimlerle önceden bertaraf ederek karşılıklı güvenin ve saygının temelini atmış oluyoruz.

Personelimize işin mantığını kavratmanın yanı sıra, iş ve işçi güvenliği konusunda, hukuki dayanaklar konusunda ve olumlu iletişim konusunda da eğitimler vermekteyiz. Kendi işini yaparken iş güvenliğini göz ardı etmeyen, hem kendi hem tesis hem de müşteri hakkını korurken dayanacağı yasal prosedürleri bilen ve müşteri-işletme-personel üçgeninde yanlış anlaşılmalara mahal vermeyecek şekilde iletişim kurabilen her zaman güler yüzlü bir kadro oluşturarak sektörümüzde hedeflediğimiz bir numara olmaya çok yakınız.

Profesyonel yönetim tarzının vazgeçilmez materyallerinden birisi de tesis yönetimi prosedürüdür. Yasalarda yer alan onlarca yönetmelik ve genelge tesis yönetiminde dikkat edilecek hususları içermektedir.

Best Bina Yönetim olarak ilgili mevzuatlarda yer alan otopark yönetmeliği, asansör yönetmeliği, atık su deşarj yönetmeliği, enerji performansı yönetmeliği, imar yönetmeliği kat malikleri kanunu, ısı yalıtım yönetmeliği, kapıcı yönetmeliği, sığınak yönetmeliği, merkez ısıtma yönetmeliği, yangın yönetmeliği, ücretli yıllık izin yönetmeliği, tebligat kanunu ve iş süreleri tüzüğü gibi tüm konular hukuk birimimiz tarafından güncel halleriyle incelenmekte ve yönetim planımızın belirlenmesinde esas dayanağı teşkil etmektedir.

Mevzuatlarda yer almayan hükümlerin oluşturacağı olası boşlukları ise imzaladığımız sözleşme ile kapatmaktayız. Yönetimdeki esas önceliğimiz müşteri memnuniyetidir. İnsana saygıyı temele oturtan felsefemizle, her zaman pozitif iletişim kuran personelimiz ve işinin hakkını veren kadromuzla her zaman yanınızdayız.

Sektörde uzun yıllar biriktirdiği deneyimle adını en başarılı profesyonel yönetim şirketleri arasına yazdıran Best Bina Yönetimin farkını iletişime geçtiğiniz ilk andan itibaren fark edersiniz.